Multical 402

PREDAJ UKONČENÝ! Náhrada je Multical 403.

MULTICAL® 402 je kompaktný ultrazvukový merač, ktorého maximálna meracia presnosť umožňuje zaznamenávať presnú spotrebu.

Základné vlastnosti:
Životnosť batérie do 16 rokov
Funkcia set/reset
Impulzné výstupy pre energiu a objem
Impulzné vstupy pre dva vodomery
Bezdrôtový odpočet cez bezdrôtový M-Bus alebo rádio

Popis:
Merač je bezúdržbový a má dlhú životnosť, ktorá garantuje minimálne prevádzkové náklady.
MULTICAL® 402 sa používa na meranie tepla, chladu a na kombinované meranie teplo/chlad vo všetkých systémoch s médiom voda s teplotou od 2 do 160°C. Merač bol vyvinutý na meranie spotreby energie v bytoch, individuálnych alebo bytových domoch, bytových spoločenstvách sídliskách a v ľahkom priemysle.

Funkcionalita
MULTICAL® 402 sa skladá z počítadla, prietokomernej časti a dvoch snímačov teploty. Vyznačuje sa jednoduchou montážou, odčítaním a overovaním.
Výrobná rada prietokomerných častí pre MULTICAL® 402 je v rozsahu 0.6 – 15 m³/h, a možnosti napájania sú 230 alebo 24 VAC sieťový modul, 2xAA-cell batéria, alebo D-cell batéria so životnosťou do16 rokov.
MULTICAL® 402 je vybavený napájacím konektorom, čo zjednodušuje výmenu batérie alebo sieťového modulu.
Dvomi tlačidlami na počítadle sa dá jednoducho nastaviť dátum a čas, alebo resetovať hodiny merača a ukazovateľ chybových hlásení. Okrem toho je možné použiť tlačidlá na zobrazenie údajov z pamäte, vrátane ročných alebo mesačných záznamov.
MULTICAL® 402 môže prijímať impulzy z dvoch pripojených vodomerov na teplú alebo studenú vodu a uskutočňuje diaľkovú akumuláciu energie a objemu prostredníctvom impulzných výstupov. V prípade zmeny z impulzných vstupov na impulzné výstupy je merač automaticky konfigurovaný na impulzné vstupy alebo výstupy – bez manuálnej konfigurácie.

Bezdrôtový odpočet
Merač je možné diaľkovo odčítať prostredníctvom bezdrôtového (wireless) M-Bus alebo rádio modulu. Údaje o spotrebe sa odčítavajú, ukladajú a prenášajú pomocou USB Meter Reader-a. Okrem toho, rádio je možné odčítať ručným terminálom alebo môže byť súčasťou rádiovej siete.
Prenesené údaje sa použijú na individuálnu fakturáciu, analýzu spotreby a/alebo energetickú optimalizáciu.


Súbory na stiahnutie:


Multical 402 - Chlad
Multical 402 - Teplo
Multical 402 - Návod na obsluhu
Multical 402 - Dátový list

Ponúkame kvalitné produkty